Jak coworking využívají firmy?

Dub 30, 2018 TechoCon 2018

by Petr Remeš

Zpočátku byl coworking doménou freelancerů a startupů. Dnes je součástí firemní kultury velkých nadnárodních korporací, které coworkingy částečně využívají pro některé typy práce a profese. Jak ke coworkingu přistupujeme my v TECHO?

TECHO jako klíčový hráč na trhu realizace kanceláří – podobně jako jiné společnosti na celém světě prochází vývojem. A to i z hlediska pracovního prostředí. Když dnes přijdete do našeho showroomu v Hostivaři, uvidíte, jak coworking funguje v praxi právě u nás. Nejsme veřejný coworking, ale mnohé z této kultury jsme převzali a aplikovali v našich firemních prostorách.

Prohlédněte si ve fotogalerii, jak jsme uspořádali naše zasedací prostory, jak parkujeme kola a koloběžky, která využíváme k přesunu po našich firemních prostorách a celém areálu (ano máme i miniseagwaye). A jak coworking může fungovat i pro firemní pracovní prostředí. Co tedy takové místo / prostor budoucnosti bude naplňovat?

V první řadě využíváme samotný prostor s kompletním kancelářským zázemím (vysokorychlostní internet, kancelářská technika – od projektorů přes tiskárny a kopírky až po vybavené zasedací a prezentační místnosti – prohlédněte si například naši zasedačku Gumicuk).

Komunita a networking. Lidé a jejich workflow. To jsou hlavní „sociální“ a „energetické“ benefity takto uspořádaného kancelářského prostoru. Takže: jak to chodí v TECHO showroomu Praha?

Jak konkrétně funguje náš firemní prostor?

Podotýkáme, že nejsme typický coworkingový prostor určený lidem „z ulice“, ale v týmech sdílíme pečlivě promyšlený prostor navržený architektonickým studiem ADR. Přestože náš showoom průběžně roste a mění se jeho koncept, rychle si našel své příznivce. Na rozdíl od uživatelů veřejných coworkingů, neplatí TECHO tým za čas, který v prostoru v daném měsíci stráví, protože jde o náš vlastní prostor.

Nedílnou součástí běžného kancelářského života v TECHO showroomu jsou různé semináře, konference jako je TechoCon, ale i další kulturní akce (křty knih, setkání mezinárodních týmů, přednášky…). Podobně jako my si téma a prostorové uspořádání kanceláří uzpůsobují další firmy: řadu z nich jsme vybavovali a vymýšleli. I to budeme představovat na TechoConu. Ale jako ve všem: není nad osobní zkušenost. O té naší budeme přednášet na konferenci v září 2018, ale hlavně pozveme vás k „nám domů“, abyste na vlastní kůži zažili, jak se může kreativně a coworkingově firemní prostor pojmout.

Top