Kancelář plná zvířat

Čvn 11, 2018 Coworking, TECHO

by Petr Remeš

Jako jeden ze zakladatelů TechoConu vím, že svého psa doma jen tak samotného nenechám. Chodí se mnou do kanceláře, a když pracuji, klidně spí pod stolem.

Ne, tento příspěvek není o zvířatech v kravatách nebo zdivočelých bílých límečcích. Dnes jsme jen začali osobní zpovědí autora tohoto příspěvku. Ano, v reklamních agenturách se to dnes jen hemží různými módními plemeny psů, ale najdete tu i obligátní papoušky, rybičky a sem tam nějakou „havěť“ v teráriu nebo akváriu. Kanceláří, kde se pod pracovními stoly rozvalují psi nebo kočky, v Česku přibývá. Podle personalistů zvířata v práci zlepšují náladu v týmu. Sestavili jsme tzv. TechoCon index snesitelnosti a ohodnotili jednotlivá zvířata a jejich adaptabilitu na vaši kancelář.

Proč vás zveme do kancelářské zoo právě my, organizátoři odborné konference o kancelářích? Je snad TECHO výrobcem „zoo office“ nábytku, tedy polstrovaných psích pelechů nebo odpočinkových zón pro zvířecí miláčky vašich zaměstnanců? Ne, není. Ale téma zvířat v moderní kanceláři prostě pominout nemůžeme.

Podle dostupných dat například 46 miliónů Američanů věří, že zvíře na pracovišti zvyšuje produktivitu práce. Když budete mít vlastní kancelář, klidně ji sdílejte se svým ohařem, ale pokud se bavíme o open space (a o tom dnes většina moderních kanceláří je), pak je téma zvíře na pracovišti vcelku složité.

Budete tedy „dog friendly“ a svým zaměstnancům dovolíte, aby si do práce vodili psy? Nebo kočky? Nebo pěstovali myši? Nejsme v Americe a neznáme česká čísla, ale jedno je jisté: dobře si rozmyslete, kolik času na zvíře v kanceláři máte a co tady od něj vlastně očekáváte.

Tiché kamarádky

Ano, rybičky. Jsou ideální na pracoviště s vyšší hladinou stresu. Občas jim něco hodíte, občas vyčistíte akvárium.
Index snesitelnosti v moderní kanceláři: dáváme 80 %.

Haf a ňaf

Nejoblíbenější domácí mazlíčci jsou v kanceláři ti nejvíc problematičtí. Štěká, kouše, občas smrdí… A může se stát, že bude celodenní ruch a klimatizaci v kanceláři špatně snášet. Máme za to, že trvalý pobyt psa v kanceláři prakticky není možný.
Index snesitelnosti v moderní kanceláři: dáváme 10-50 %.

Kočky

Ještě horší, protože tato svéhlavá a v zásadě neřiditelná zvířata těžko udržíte na jednom místě. Pokud svou kancelářskou kočku nebudete pouštět ven, začne se nudit a škrábat. Navíc alergii na kočky má dneska kdekdo, takže kýchající oddělení také není nic moc.
Index snesitelnosti v moderní kanceláři: dáváme 5 %.

Ještěři

Gekoni, chameleoni, leguáni a další podivní ještěři občas krášlí kanceláře. Pokud vám zrovna neutečou z terária, bereme je jako vcelku snesitelné společníky do kanceláře. Jsou tiší, klidní a velmi zajímaví na pohled.
Index snesitelnosti v moderní kanceláři: dáváme 5 %.


Víte, že… podle dostupných čísel v České republice benefit „pet friendly“ kanceláří svým zaměstnancům nabízí sedm procent zaměstnavatelů?

Top