Moderní budovy musí reagovat na změny
pracovních návyků

Čvc 23, 2018 Coworking, TechoCon 2018

by Petr Remeš

Jak lidé reagují na změny prostředí? Jak coworking stimuluje pracovní výkon? I o tom bude TechCon.

Na webu MoreThanOffice vyšel velký rozhovor s Alex Tomáškovou, novou ředitelkou Skanska Property Czech Republic, kde se věnuje také coworkingu. My v týmu TechConu řadu jejích myšlenek sdílíme a rozvíjíme.

Alexandra ve společnosti působí osmým rokem a pražský kancelářský trh zná jako svoje boty. Pronájmu moderních administrativních prostor se věnuje už sedmnáct let. Jako jeden z největších trendů na současném kancelářském trhu vidí to, že „budovy, pokud jim chceme říkat moderní, musí reagovat na změnu pracovních návyků lidí, pro které jsou určené.“

Za velký trend současnosti považuje Alexandra také coworking, který vznikl v prostředí start-upů a dnes je zavedeným stylem práce pro profesionály na volné noze (freelancery) a přejímají ho i nadnárodní korporace. Mnohá coworkingová centra také nastolila nový trend, jak mají „cool“ moderní kanceláře vypadat po designové stránce a daří se jim na ně lákat nové nájemce.

Praktické zkušenosti ze světových coworkingových prostor přivezou na letošní TechoCon dva zahraniční řečníci: Chris Cooley a Billy Rue ze společnosti Evelo (podrobně jsme psali zde).

Jaké jsou jejich zkušenosti se zaváděním nových metod práce? Co z toho lze využít v českém prostředí? A jak na to reagujeme my v TECHO? O tom budeme mluvit v panelové diskusi a samozřejmě i v neformálním programu po skončení celé konference. Přihlaste se zdarma již nyní a přijďte 13. září na celodenní program nabitý informacemi ze světa i České republiky.

Moderátorem letošní konference bude Nikita Poljakov, zástupce šéfredaktora Hospodářských novin a moderátor. Nikita v Hospodářských novinách působí od roku 2010, v současnosti jako vedoucí ekonomické sekce deníku. Akademické znalosti v oboru několik let prohluboval na londýnských univerzitách, naposledy na London School of Economics and Political Science. Dlouhodobě se věnuje průmyslovému sektoru, energetice, finančním skupinám a private equity fondům.

Úvodní slovo a zahájení TechConu provedou zakladatelé konference Milan Začal a Šimon Opekar: jejich videa můžete shlédnout na Youtube kanálu TECHO.

Náš tip: Celý rozhovor s Alexandrou Tomáškovou o coworkingu si přečtěte zde.

Top