Sportování v moderních kancelářích

Čvn 18, 2018 TechoCon 2018

by Petr Remeš

Sedíte. Bolí vás záda. Tloustnete, křivíte si páteř, svaly a nervové dráhy ochabují. Pozor: dnes bude řeč o sportování v kanceláři. Protože v DNA týmu TECHO koluje hodně sportovních genů, máme pro vás na téma sport v kanceláři osvědčené tipy.

Studií prokazujících zhoubný vliv sezení na naše zdraví a pohybovou soustavu jsou stovky, možná tisíce. Nebudeme vás unavovat, přesto téma sport a zdravý životní styl k moderní kanceláři patří. Náš sportovně laděný tým – Milan Začal a Šimon Opekar, hlavní organizátoři letošního TechoConu – tedy stylově přijíždí na koloběžce, aby nám ukázal, proč a jak toto téma zazní i na zářijové konferenci.

Sit-stand and again

Aktuálním trendem posledních let je, že stále více zaměstnanců se hýbe v pracovní době. Společnosti nabízejí svým lidem cvičení, plavání, volejbal nebo pilates. V TECHO máme horolezeckou stěnu, koloběžky a kola. A je zřejmé, že sportováním i během pracovní doby si lidé kompenzují náročnou práci i stres.

Jako zkušení prodejci kancelářského nábytku víme, že špatný posed u pracovního stolu může vést k řadě obtíží, jako jsou bolesti zad nebo poruchy trávení. Proto je vhodnou dobou pro pravidelné cvičení ráno před prací nebo poledne, tedy doba obědové pauzy. Je prokázáno, že lidé , kteří se v těchto hodinách věnují cvičení, pohyb dokáže „nakopnout“, jsou v práci produktivnější a méně stresovaní.

To, že Češi začínají více sportovat, vidí na tržbách i obchodníci se sportovními potřebami. Dodejme, že ke sportovním aktivitám na pracovišti většinou žádnou drahou výbavu nepotřebujete. Stačí si koupit tenisky, podložku na jógu nebo bossu. A například jóga snižuje u pracovníků agresivitu a pomáhá tělu lépe se vypořádat se stresovými situacemi.

A protože na konferenci TechoCon 13. září 2018 představíme i výškově stavitelné stoly, máme pro vás jeden návrh: stoupněte si v práci. Jak to myslíme? Pokud čtvrtinu dne prostojíte, rapidně snižujete riziko obezity, tvrdí vědci. Pravděpodobnost vašeho onemocnění se snižuje u mužů o 32 procent, u žen dokonce o 35 %.

Náš tip: 5 plus, která získáte, pokud při práci stojíte

  • ulevujete svým bolavým zádům
  • posilujete svaly a zlepšujete držení těla
  • zlepšujete krevní oběh
  • pálíte kalorie
  • preventivně působíte proti hemoroidům
Top