TechoCon Morning Meeting #3: Lena
Popová & Lenka Šindelářová

Led 7, 2019 TMM

by Petr Remeš

Pokračujeme dalším z pravidelných setkání TechoCon Morning Meetings. Ve čtvrtek 31. ledna 2019 vystoupí Lenka Šindelářová a Lena Popová z BNP Paribas Real Estate APM CR.

Hlavními tématy tentokrát bude předpokládaný vývoj kancelářského trhu v roce 2019. Co nás čeká? Kam trh půjde? Nebo rychle poběží? Buďte u toho a načerpejte cenné know-how z aktuálního trhu.

Na první z letošních pracovních snídaní se podíváme na predikci trhu, soustředíme se na nové pražské kancelářské projekty a na neobsazenost kanceláří v hlavním městě. Jaký nás čeká na trhu výhled? Jak se v BNP Paribas Real Estate dívají na začátku roku na budoucí trendy? Jak se bude vyvíjet nájemné? Poroste nebo naopak bude stagnovat?

Dalším tématem diskuse budou podmínky nájmů v kancelářských budovách a také předpokládaný výhled vývoje. Navážeme tak na prosincovou přednášku Jana Baxy, který podrobně rozebíral řadu aspektů ovlivňujících výši nájemného v kancelářských budovách (celou prezentaci si stáhněte zde).

V třetím bloku svého vystoupení obě expertky představí trendy v navrhování kancelářského prostoru a budovy nové generace. Soustředí se především propojení návrhu s HR politikou nájemce. Dnes klíčové téma, kterému se věnovali oba předešlí řečníci TechoCon Morning Meeting – jak Roman Vrtiška z pohledu praktikujícího architekta, tak Jan Baxa ze společnosti CA Immo Czech Republic z pohledu tvrdých dat a čísel.

Jako u předešlých snídaní i nyní je naším cílem poskytnout všem účastníkům konkrétní know-how, tvrdá data i možnost diskutovat s profesionály z praxe. Akce je po předchozím přihlášení opět zdarma, nicméně kapacita 35 míst byla v prosinci zaplněna během několik hodin, proto nečekejte a registrujte se již nyní.

Chcete Lence Šindelářové a Leně Popové dopředu položit otázky? Chcete znát názory ostatních účastníků na konkrétní téma? Napište nám a my zajistíme, aby se dané téma otevřelo a mohli jsme o něm diskutovat.

Těšíme se na setkání s vámi!
Milan & Šimon

Přednášející | Lenka Šindelářová MRICS, Business Development Director; Head of Consultancy & Research, BNP Paribas Real Estate APM CR | Lena Popová, Associate Director Tenant Representation, BNP Paribas Real Estate APM CR

Lenka Šindelářová vede oddělení Poradenství v BNP Paribas Real Estate Česká republika a je jednou z nejzkušenějších odbornic na tuzemský trh nemovitostí a absolventka oboru Real Estate na College of Estate Management v Readingu ve Velké Británii. Je zodpovědná za strategické realitní poradenství a poradenství pro developerské projekty, průzkum a analýzy trhu. Na rozvoji oceňování a investičního poradenství a dalších realitních služeb úzce spolupracuje se Stewartem Thomsonem, ředitelem pro Business Development. Od roku 2010 Lenka působila jako vedoucí týmu Consulting & Research v mezinárodní poradenské společnosti DTZ/Cusman & Wakefield. Během své kariéry pracovala na četných projektech včetně strategií pro remodeling nákupních center, studií proveditelnosti pro projekty ve všech segmentech realitního trhu, studií pro nejefektivnější využití komerčních nemovitostí nebo poradenství pro korporátní nájemce a četných analýz realitního trhu. Má také zkušenosti s oceňováním. Mezi její významné klienty patřily společnosti jako Kaufland, Metro Properties, CA Immo, Immofinanz, Heitman, Penta Investments, HB Reavis a další.

Lena Popová má na starosti zastupování nájemců kancelářských nemovitostí a vede oddělení strategického plánování pro korporatní klienty skupiny BNP Paribas, zahraniční a místní společnosti mimo portfolio skupiny BNP Paribas. Lena má více, než 10 leté zkušeností na českém realitním trhu se zaměřením na poskytování integrovaných služeb pro nájemce kanceláří s ohledem na finanční a operativní charakter jejich požadavků včetně hodnocení rizik během plánování kanceláře na nové období. Lena získala také zkušenosti během svého předchozím osmiletého působení v developerské a investiční společností Flow Management. Během své kariéry pracovala v oblasti správy nemovitostí, nákupu a prodeje komerčních aktiv. Lena se věnuje poskytování odborného poradenství pro nájemce kanceláří včetně přípravy finanční analýzy, demografické analýzy, mechanismu vyrovnání s majiteli budov při ukončení nájmu, predikce a přehled nákladů spojených s provozem kanceláře a v neposední řádě podpoře během plánování kapacitního a dispozičního uspořádání prostorového řešení. Mezi její významné klienty patřily společnosti jako Unipetrol/Benzina, TMF Group, Cardif, Hello bank, Rowan Legal, Uber Technologies, Colonnade (AIG Insurance), Heitman a další.

Program pravidelných diskusních snídaní TechoCon Morning Meetings navazuje na mezinárodní výroční konferenci TechoCon. Na našich setkáních vystupují ti nejlepší odborníci z oboru, kteří dlouhodobě sledují trh nejen s kancelářskými prostorami.

Registrovat se zdarma na TechoCon Morning Meeting #3 ve čtvrtek 31. ledna můžete zde.

Top