Design pro život – cestou udržitelného designu

1. 8. 2019
Posted in TechoCon
1. 8. 2019 Petra Nemravová

V současné době tráví lidé převážnou část svého života v budovách. Proto je naším heslem „Design pro život“ – pomáháme vytvářet zdravější, bezpečnější a uživatelsky přívětivější vnitřní prostory. Navrhujeme vysoce kvalitní, udržitelné produkty. Obzvláště neustále zlepšujeme ekologické a zdraví nezávadné certifikace našich produktů, usilujeme o vybírání materiálů, které jsou obnovitelné, recyklovatelné a přeměnitelné na nové produkty. Zavazujeme se, že se k zodpovědnému přístupu k přírodnímu bohatství – k pomoci uchovat přírodní zdroje, zmírnit klimatické změny a chránit vodní zdroje naší planety.

Uživatelsky přátelské prostředí

V kontextu neustále se rozrůstající urbanizace je čím dále víc důležité vybudovat zdravé prostředí. Společnost Tarkett je odhodlána vyvíjet řešení, která zvýší kvalitu života a pohodu ve vnitřním prostředí. To je zvlášť důležité, když uvážíme, že trávíme 90% našeho času uvnitř budov.
Kvalita vnitřního ovzduší:
Společnost Tarkett nabízí produkty s emisemi TVOC 10 až 100 krát nižší než ty nejpřísnější normy. 96% našich podlahových krytin má nízké TVOC.

 

Zdraví neškodné komponenty: Od roku 2010 společnost Tarkett aktivně vyvíjí alternativy k ftalátům a investuje do výzkumu a vývoje. V současné době jsou všechny vinylové produkty Tarkett vyrobené v EMEA téměř 100% bez ftalátu.

Komplexní hodnocení: V současnosti 96% materiálů používaných v našich produktech průběžně hodnotí třetí strana podle kritérií Cradle to Cradle®. Naším cílem je 100% do roku 2020. Tarkett optimalizuje výběr materiálu podle rámce hodnocení Cradle to Cradle®. iQ One, 100% recyklovatelná podložka Desso Ecobase®, Linoleum Originále a vinylové dílce iD Revolution dosahují  úrovně certifikace Cradle to Cradle®  Gold.

Snadná instalace a údržba: Při ekologickém navrhování našich produktů zohledňujeme také klíčové přínosy udržitelnosti po celou dobu životnosti našich produktů:

– Snadná instalace a demontáž
– Snadná a udržitelná údržba
www.tarkett.cz

 

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES