Eva Le Peutrec | E-studio

IMG_6597

Eva Le Peutrec, rodačka z Nové Paky, je již nyní ve svých třiceti devíti letech řazena mezi nejúspěšnější české architekty působící v zahraničí vedle takových osobností, jako je Eva Jiřičná nebo Jan Kaplický. Procestovala přes čtyřicet zemí světa, pracovala a žila na čtyřech různých kontinentech a domluví se pěti jazyky. Její životopis je obdivuhodný, a to je teprve na začátku své kariéry.

 

Při studiu se rozhodla získat zkušenosti v zahraničí a odjela na dva roky do San Francisca. Tento krok byl pro ni rozhodující. Zjistila, že ji láká život plný výzev a cestování. Ve 25 letech přiletěla do Šanghaje. Neuměla řeč a nikoho neznala, přesto se záhy dostala ve firmě, do které nastoupila, k velkým projektům. Zde se naplno projevil její talent.

Brzy se stala známou hlavně pro své návrhy mrakodrapů. Je to jediný český architekt, jehož projekty mrakodrapů se skutečně realizují. Věnuje se ale všem typům staveb. Navrhuje kancelářské budovy, nákupní centra, 5 hvězdičkově hotely, kulturní i sportovní centra, dopravní uzle, školy, luxusní vily, interiéry, industriální design i 2km dlouhé centrum jedné z čínských metropolí či nově založené město pro milion obyvatel .

Od roku 2005 byla hlavním designérem na více než stovce projektů. Jak sama řekla v jednom rozhovoru, už jí v portfóliu chybí jen vězení a krematorium. Mezi její klienty patří i rodina Lamborgini a běžně vyhrává architektonické soutěže nad světovými architekty zvučných jmen.

iDNES ji vybrala mezi deset nejinspirativnějších žen roku 2018.

 

Od roku 2011 bydlí v Nové Kaledonii (Jižní Tichomoří). Založila firmu E-studio, působí jako nezávislý konzultant a pracuje na projektech po celém světě.

 

 

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES