Myslet budovu. Jak efektivní plánování
ovlivňuje provozní náklady?

10. 12. 2018 Petra Nemravová

Druhá snídaně TechoCon Morning Meeting v prostorách firmy Ecophon byla hodně o číslech, datech a obrovských zkušenostech, které s námi sdílel Jan Baxa, Head of Asset Management společnosti CA Immo Czech Republic.

Pomyslný snídaňový stůl se před několika týdny, když jsme do světa poprvé posílali pozvánku, zaplnil během hodiny. Velký zájem, který téma i formát naší TechoCon snídaně vyvolaly, nás přiměly k tomu, zvýšit počet míst na 40. A bylo opět plno.

Ti, kteří registraci na snídani stihli, dorazili a poslechli si Janovu přednášku, nelitovali. Jeho pohled byl konkrétní, zasvěcený a my jsme velmi rádi, že své know-how sdílel se všemi účastníky. A nyní i s vámi, protože na konci článku si můžete v pdf stáhnout celou jeho prezentaci. Sice vám bude chybět autentický pohled řečníka, ale představu o obsahu a tématech, která zazněla, získáte.

A o čem tedy byla řeč tentokrát? Stěhujete se do nových kanceláří, rekonstruujete je… nebo jen chcete zlepšit prostředí svým zaměstnancům, pak jsou interiérový design a fit-outy velkým tématem, které má své ekonomické, provozní i estetické souvislosti. Jan Baxa na příkladech konkrétních firem, které vnitřnímu prostředí a environmentálně příznivým konceptům daly zelenou, ukázal, jak vybraná technická řešení mohou ovlivňovat nejen rozpočet, ale i provozní náklady budovy.

Janova zkušenost z velké realitní skupiny se na vnitřní vybavení kanceláří soustředí optikou dlouhodobého investora, který – na rozdíl od developera – hledí na budovu v horizontu deseti, dvaceti a více let. Pak jsou technologie, ekonomika stavby a provoz fit-outů v kancelářských budovách velmi důležitým tématem. Jan Baxa ukázal na konkrétních příkladech, jak vytvářet fit-outy pro nájemce logicky a efektivně, jak se dívat na environmentální aspekty výstavby a jak zajistit, aby se nájemci cítili v prostorách komfortně.

Společnost Saint-Gobain Ecophon pak navázala na přednášku komentovanou prohlídkou ve svých libeňských kancelářích (budova DOCK IN TWO). Iveta Králová předvedla všem účastníkům akustická řešení, která na trhu nabízejí.

Závěrem vás opět zveme k další snídani. Další TechoCon Morning Meeting proběhne v polovině ledna 2019 – místo, téma a řečníka zveřejníme ještě do konce tohoto roku. Sledujte nás, ptejte se a sdílejte své poznatky – přesně to je poselství odborných snídaní #TMM.

Tak za měsíc!

Prezentace Jana Baxy ke stažení ZDE.

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES