Na tom, co lidé potřebují, záleží

6. 9. 2019 Radek Váňa

Zkuste si na okamžik představit, že zvažujete s vaší rodinou stěhování do nového bytu či domu. Nejprve asi začnete u toho, kolik vás v novém domě bude bydlet, k čemu má jaká místnost sloužit a co v místnostech bude vaše rodina dělat.

Občas určitě pomyslíte na to, jak se bude v obývacím pokoji vyjímat nová pohovka a neubráníte se otevřít webové stránky vašeho oblíbeného prodejce nábytku, ale moc dobře víte, že spokojenost rodiny s novým domem samotná pohovka neudělá. Opravdovou spokojenost totiž tvoří to, že nasloucháte vaší rodině, ptáte se jich, zajímá vás jejich názor a snažíte se jejich potřeby vložit do finálního výsledku. Jedině v takovém domě postaveném na pevných základech budete do budoucna šťastní a spokojení.

Stejné by to mělo být i u stěhování do nových kanceláří, ale bohužel tomu praxe nenasvědčuje. Ano, první kroky spojené s počtem lidí a rozložením prostoru udělá téměř každý, ale je zajímavé, jak často potom firmy přeskakují přímo k symbolickým pohovkám a řeší hlavně vizuální stránku celé kanceláře. Místo, aby firmy věnovaly dostatek času lidem, jejich motivům a potřebám, se tak bohužel vydávají rychle do budoucnosti a zapomínají, že si zadělávají na klasické „o nás, bez nás“. No a spokojenost lidí s čímkoli, čemu nerozumí, s čím nesouhlasí nebo čemu nevěří, je prostě malá.

Firmy nesmí zapomínat, že nové kanceláře mají sloužit k tomu, aby v nich lidé mohli vykonávat svou práci jak nejlépe dovedou. Proto přicházíme do firem a pomáháme v období transformace kancelářských prostor. Začínáme u potřeb a požadavků lidí, následně analyzujeme firmu jako celek – její dlouhodobé vize a strategii, organizační strukturu a hlavní procesy. Stejně jako v každé rodině občas dochází k neshodám ohledně nového domu, tak i ve firemním prostředí musíme hledat společná řešení. Hledáme shody a synergie, umíme lidi spojovat, řešíme s nimi jejich požadavky a zapojujeme je do celého procesu. Nejenže vyslechneme zaměstnance, ale za použití našeho know-how a oborové best practice překládáme uživatelské požadavky do zadání pro architektonickou studii, která je díky tomu postavena na pevných základech. Naše mise je jednoduchá, kanceláře se mají přizpůsobit lidem, ne naopak.
www.juiceup.cz

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES