Příběh TechoCon

Pracovní prostor budoucnosti se zásadně mění. Firmy a lidé v nich mění své pracovní zvyklosti, mění strukturu a organizaci pracovních týmů, mění prostorová uspořádání kanceláří… to byla naše prvnotní úvaha, když jsme v nekonečných diskusích přemýšleli, jak konferenci TechoCon koncipovat.

Hledali jsme nosná témata, která hýbou současným trhem a která osloví široké publikum. Začínali jsme před více než třemi lety a po prvním ročníku konference TechoCon jsme věděli:… ano, to je přesně ono.

Dnes je TechoCon multioborová platforma, která zahrnuje nejen výroční mezinárodní konferenci, ale i pravidelná diskusní setkání TechoCon Morning Meetings, vlastní blog (píšeme každý týden!), newslettery, ale především: silnou komunitu lidí, které problematika kanceláří a život v nich opravdu zajímá.

Každý měsíc se potkáváme, každý měsíc jsme v kontaktu s odbornou veřejností a diskutujeme nad novými trendy v dynamicky se měnícím odvětví.

1. ročník

2017
United Themes Shortcode Plugin

2. ročník

2018
United Themes Shortcode Plugin

3. ročník

2019
United Themes Shortcode Plugin

Historie

2019:

Třetí ročník mezinárodní konference probíhal 19. září v showroomu firmy TECHO. Rozhodli jsme se ústřední téma The Workplace of the Future více soustředit na lidské aspekty práce v kanceláři, na koncepty, které jsou důležité z hlediska lidského prožívání, vnímání a rovnováhy. Hlavním tématem byl Well-Being & Sustainability, tedy myšlenkové okruhy, jež velmi aktuálně rezonují nejen trhem kancelářských prostor.

Hlavní a satelitní stage nově doplnila kreativní stage, kde vystoupili architekti a lidé přímo spjatí s praxí. V krátkých formátech 20*20 sekund představili vybrané realizované projekty.

Celkem se zaregistrovalo přes 600 návštěvníků, nejen z České a Slovenské republiky.

 

2018:

Druhý ročník konference s podtitulem Let´s Co-work! otevírá velice aktuální téma co-workingu – nové metody práce, sdílení informací a prostoru. Celý den je v pražském showroomu TECHO věnován novým technologiím a inovacím v pracovním prostředí. Hlavními řečníky a přispěvateli konference TechoCon 2018 jsou architekti, designéři, lidé bezprostředně vytvářející a užívající kancelářský prostor. V programu hlavní stage je mimo jiné i přednáška Lubomíra Šilhavého, zakladatele platformy WorkLounge, přednáška Douga Lowrieho z Microsoftu nebo večerní přednáška Chrise Cooleyho z americké agentury Evelo zabývající se coworkingem. Druhý ročník je beznadějně zaplněný.

Vydáváme vlastní ebook s všemi příspěvky z konference.
Každý týden píšeme odborný blog.

Vznikají pravidelná setkání TechoCon Morning Meetings. Každý měsíc nové téma, nový řečník a nové místo setkání.

 

2017:

Po měsících příprav, diskusí a setkání stavíme tým a jdeme do toho. První ročník konference TechoCon – The Workplace of the Future je na světě. Především hledáme odpovědi na otázku: „jak budou vypadat kanceláře budoucnosti“? Seznamujeme odbornou veřejnost s novými trendy v tomto rychle rostoucím odvětví. Společným jmenovatelem bohatého celodenního programu je flexibilita. Krom dalších odborníků nám svou vizi budoucnosti představuje i Jason Harper z Googlu.

Ohlasy po skončení prvního ročníku konference nás pozitivně překvapily a utvrdily nás v názoru, že podobná akce má smysl.

 

2016:

Cestujeme po světě, navštěvujeme konference a přemýšlíme o tom, jak vytvořit vlastní odbornou konferenci u nás.

Výsledek

Již třetí ročník úspěšné celodenní interaktivní konference na téma technologických inovací a života nejen v kancelářích a také celoroční networkingová setkání TechoCon Morning Meetings. Stále rozšiřujeme okruh účastníků a přinášíme nové řečníky, odborníky z praxe a mnoho dalších zajímavých hostů. Přijďte spolu s námi nahlédnout do budoucnosti a zaregistrujte se na letošní konferenci.

Pořadatelem konference TechoCon i odborných snídaní jsme my… TECHO. Jsme významný evropský výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů. Na trhu jsme aktivní nejen v byznysu, ale i vzdělávání.

Zakladatelé

Milan Začal | Milovník a znalec designu

Vystudoval UMPRUM, aby se poté s entuziasmem sobě vlastním pustil do světa kancelářských interiérů a obchodu. Založil mezinárodní konferenci TechoCon a společně s Šimonem je jejím hnacím motorem.
E-mail | LinkedIn

Šimon Opekar | Akcelerátor a dříč

Po studiích mezinárodního obchodu působil ve vídeňské pobočce vládní agentury CzechTrade. Jako zkušený obchodník stále hledá nové trendy a příležitosti. I proto je s Milanem zakladatelem a lídrem celého TechoConu.
E-mail | LinkedIn

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES