Od pocitů k tvrdým datům

22. 7. 2019
Posted in TechoCon
22. 7. 2019 Petra Nemravová

Lze vůbec well-being v pracovním prostředí nějak měřit? Není to jen módní mýtus? Dvě diskuse, desítka odborníků… a překvapivá zjištění.

 

Do naší panelové diskuse jsme pozvali experty, kteří mají zkušenosti s nastavováním procesů jak ve velkých týmech, tak v menších firmách. Všichni diskutující v naší první panelové diskusi mají velké zkušenosti z práce ve velkých firmách: řídili týmy, pracovali v openspace prostorech… My jsme letošní hlavní téma pojali jako diskusi, ve které se potkají „myšlenky a ideje“ s tvrdými daty. Obojí má svůj nesporný význam při plánování a rozvoji pracovního prostředí.

Jak mohou relax zóny, food courty a další prostorová řešení ovlivnit pocity zaměstnanců v kancelářích? Jak je důležité platové ohodnocení zaměstnanců a další benefity, jako je například home office… O tom všem budem diskutovat dopoledne na první ze dvou panelových diskusí, kam pozvání přijali Petr Skondrojanis (Cocuma), Ivo Hrdina (JuiceUp) a Hana Webb (facility manager).

Naše moderátorka Daniela Písařovicová z České televize (moderovala Studio ČT2, Interview ČT24 a mimořádné vysílání v případě významných politických a společenských událostí) bude s našimi hosty diskutovat o velmi širokém spektru „hmatatelných“ i „pocitových“ věcí a aktivit, které lze zařadit pod pojem well-being. Pokusíme se pojmenovat trendy, kterými jdeme v posledních letech a také pokusíme definovat „jednotku well-being“. Je univerzální, nebo pro každou firmu jiná?

Druhá panelová diskuse letošního TechoConu reflektuje aktuální situaci na pracovním trhu, který je naprosto přehřátý a s cyklickým propadem ekonomiky (který v dalších letech pravděpodobně přijde) přijde i změna v chování firem. Naši hosté vám nabídnou svůj praktický pohled na fenomén udržitelnosti (pracovního) prostředí. Jak zajistit udržitelnost v měřítku jedné firmy? A v měřítku celospolečenském?

Zatímco v dopolední panelové diskusi se budeme převážně věnovat vztahu individuality lidí a zaměstnanců směrem k pracovnímu prostředí a firmám, pro které pracují, naše odpolední téma bude více vizionářské a rozkročené do šířky. Je zřejmé, že spokojenost a well-being hraje v úspěchu na globálním trh dnes obrovskou roli. Ale jakou roli pak hraje udržitelnost?

Výrazné klimatické změny nemůže dnes popřít asi nikdo: nedostatek vody, úbytek přírodních zdrojů… to vše jsou velká a znepokojivá témata. My jsme na TechoConu a zaměřujeme se především na kancelářské prostředí, nábytek a interiéry…. Proto se druhá panelová diskuse soustředí především na udržitelnost v tomto segmentu trhu. Otevřeme témata jako je regulace: má vycházet od každého z nás: firmy, jednotlivce… nebo je třeba přijmout zásadní legislativní změny, které budou „udržitelnost“ definovat v rámci celých ekonomik, případně oblastí podnikání?

Naši hosté, kterými v druhé panelové diskusi budou Gideon Vanderburg (Leesman), Rick Veenendaal (Gispen), Eva Nykodýmová (Skanska) a Dan Heuer (Fair Venture), budou s Danielou diskutovat o konkrétních oblastech „udržitelnosti“ v byznysu. Pokusíme se pojmenovat hlavní prvky, které jsou v oblasti kancelářského byznysu klíčové z hlediska udržitelnosti. A také prostřednictvím našich hostů nabídneme mezinárodní pohled na udržitelnost na kancelářském trhu.

 

Mohlo by vás dále zajímat
Průvodce konferencí TechoCon I. / Kreativní stage
Průvodce konferencí TechoCon II. / Satelitní stage
Průvodce konferencí TechoCon III. / Klíčoví řečníci

Náš tip: TechoCon není jen výroční konference, ale i komunita, která se pravidelně pravidelně každý měsíc schází na TechCon Morning Meeting. Projděte si archiv našich setkání: zajímavé články, inspirativní řečníci a nejnovější know-how ze světa kancelářských interiérů. Přidejte se k naší komunitě.

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES