Průvodce konferencí TechoCon I.

17. 6. 2019
Posted in TechoCon
17. 6. 2019 Petra Nemravová

Letošní konference TechoCon bude velká. Nejen rozsahem, ale především obsahem. Přidali jsme zcela novou kreativní stage.

 

Ve volném seriálu nezvaném Průvodce konferencí TechoCon I. vám postupně představíme všechny novinky a obsah letošní konference. Více než půl roku intenzivní práce je za námi a my nyní víme, jak bude vypadat program: pozvali jsme několik desítek specialistů a nově i architektů.

Z minulých ročníků TechConu i obrovské účasti na loňském ročníku (ano, celkem nás bylo v showroomu TECHO kolem pětiset!) i guest listu víme, jak rozdílní lidé se na naší akci sešli. Někteří z vás řeší koncepční vize, někteří se zabývají přímo konkrétními interiéry a kancelářemi. Někteří z posluchačů byli architekti, jiní zase facility manažeři nebo lidé různě spjatí s provozem. Ostatně i my v TECHO jsme také zaměřeni jedním směrem. A to byl i hlavní důvod rozšíření letošního programu o kreativní Stage.

Na ni jsme pozvali ty nejlepší české architekty a dali jim osm minut! Ano, bude to taková architektonická hitparáda, ve které ale nebodujeme pořadí nebo nehledáme vítěze. Představujeme ty nejzajímavější projekty, kanceláře a řešení, která vzešla z dílny českých architektů a studií. V „rychlém“ formátu jsme dali zadání: jeden projekt / jeden problém / jedno řešení… Řekli jsme: „Ukažte nám to, co vám dalo zabrat. V čem jste si sáhli na dno sil. V čem jste zazářili. Dejte našim posluchačům to nejlepší, co jste v poslední době navrhli. Sdílejte s námi své vítězství. Nebo prohru.“ Přesně o tom bude Creative Stage.

Na TechoConu nejsme porota talentové soutěže, ale ukazujeme a sdílíme know-how z praxe. Proto jsme oslovili a naše pozvání přijali ti nejlepší z nejlepších: Roman Vrtiška & Vladimír Žák (Vrtiska Zak design studio), Martin Krupauer (ATELIER 8000), Ondřej Chybík (CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS), Zdeněk Fránek (Fránek architects), Jan Aulík (Aulík Fišer Architekti), Petr Matyáš (di5), Eva Le Peutrec, Gideon Vandenburg (Leesman), Radovan Mačák (Prague Design Hub), Kai Stania (RIM) a Jakub Klaška (Zaha Hadid Architects).

Mezinárodní pohled a projekty střídáme s lokálními realizacemi a chceme především ukázat, jak moc kreativní je česká architektonická scéna, ale i ta evropská… protože dnes dělení na lokální a mezinárodní pozbývá smysl. V České republice působí zahraniční studia, stejně jako jsou naši architekti schopni uspět v těch nejlepších světových ateliérech.

 

Náš tip: Chcete některého z našich hostů vyzpovídat dopředu? Chcete před konferencí vědět více? Budeme rádi: stačí, když nám napíšete. A my na tomto blogu přineseme další zajímavý článek.

 

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES