Letošní konference TechoCon bude velká. Nejen rozsahem, ale především obsahem. Přidali jsme zcela novou kreativní stage.
Ve volném seriálu nezvaném Průvodce konferencí TechoCon I. vám postupně představíme všechny novinky a obsah letošní konference. Více než půl roku intenzivní práce je za námi a my nyní víme, jak bude vypadat program: pozvali jsme několik desítek specialistů a nově i architektů.
Z minulých ročníků TechConu i obrovské účasti na loňském ročníku (ano, celkem nás bylo v showroomu TECHO kolem pětiset!) i guest listu víme, jak rozdílní lidé se na naší akci sešli. Někteří z vás řeší koncepční vize, někteří se zabývají přímo konkrétními interiéry a kancelářemi. Někteří z posluchačů byli architekti, jiní zase facility manažeři nebo lidé různě spjatí s provozem. Ostatně i my v TECHO jsme také zaměřeni jedním směrem. A to byl i hlavní důvod rozšíření letošního programu o kreativní Stage.
Na ni jsme pozvali ty nejlepší české architekty a dali jim osm minut! Ano, bude to taková architektonická hitparáda, ve které ale nebodujeme pořadí nebo nehledáme vítěze. Představujeme ty nejzajímavější projekty, kanceláře a řešení, která vzešla z dílny českých architektů a studií. V „rychlém“ formátu jsme dali zadání: jeden projekt / jeden problém / jedno řešení… Řekli jsme: „Ukažte nám to, co vám dalo zabrat. V čem jste si sáhli na dno sil. V čem jste zazářili. Dejte našim posluchačům to nejlepší, co jste v poslední době navrhli. Sdílejte s námi své vítězství. Nebo prohru.“ Přesně o tom bude Creative Stage.
Na TechoConu nejsme porota talentové soutěže, ale ukazujeme a sdílíme know-how z praxe. Proto jsme oslovili a naše pozvání přijali ti nejlepší z nejlepších: Roman Vrtiška & Vladimír Žák (Vrtiska Zak design studio), Martin Krupauer (ATELIER 8000), Ondřej Chybík (CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS), Zdeněk Fránek (Fránek architects), Jan Aulík (Aulík Fišer Architekti), Petr Matyáš (di5), Eva Le Peutrec, Gideon Vandenburg (Leesman), Radovan Mačák (Prague Design Hub), Kai Stania (RIM) a Jakub Klaška (Zaha Hadid Architects).
Mezinárodní pohled a projekty střídáme s lokálními realizacemi a chceme především ukázat, jak moc kreativní je česká architektonická scéna, ale i ta evropská… protože dnes dělení na lokální a mezinárodní pozbývá smysl. V České republice působí zahraniční studia, stejně jako jsou naši architekti schopni uspět v těch nejlepších světových ateliérech.
Náš tip: Chcete některého z našich hostů vyzpovídat dopředu? Chcete před konferencí vědět více? Budeme rádi: stačí, když nám napíšete. A my na tomto blogu přineseme další zajímavý článek.