Průvodce konferencí TechoCon III.

15. 7. 2019
Posted in TechoCon
15. 7. 2019 Petra Nemravová

Dvě jména. Obrovské mezinárodní zkušenosti a know-how… Představujeme klíčové řečníky letošního TechoConu: Leona Jakimiče a Michiela Hofmana.

 

Příběh Leona Jakimiče a jeho mezinárodně úspěšné sklářské firmy LASVIT je především příběhem úspěchu. Jsme velmi rádi, že v dopolední přednášce bude s celou komunitou TechoCon (a tedy i vámi, pokud se na konferenci registrujete) příběh sdílet.

LASVIT je dnes mezinárodně uznávaná designová a sklářská společnost, v jejímž čele stojí právě Leon Jakimič. V dopoledním programovém bloku představí nejen cestu k úspěchu, ale klíčovou roli lidí, kteří společně s ním tuto značku budují. Protože naše hlavní téma well-being (psali jsme například zde na blogu) konference mělo zásadní vliv i na značku LASVIT, můžete již nyní Leonovi položit dotazy, případně pak během samotné konference využít jednoduchou aplikaci Slido.

Leon Jakimič se narodil v Liberci a severní Čechy jsou už odedávna krajem tradičního sklářského řemesla. Cit pro sklářský průmysl a obdiv ke sklu jako k materiálu měl Leon zřejmě v sobě už od malička. Původně se chtěl stát profesionálním tenisovým hráčem, nakonec si ale vybral jinou cestu na vrchol. O tom, jak velmi individuální sport jako je tenis souvisí s byznysem, vznikl také samostatný film Breakopoint, ve kterém Leon přibližuje nejen spolupráci s mezinárodně uznávanými designéry jako je Ross Lovegrove, Arik Levy nebo se současným uměleckým ředitelem Maximem Velčovským.

 

Druhým řečníkem, který do programu naší konference vnáší mezinárodní zkušenosti je nizozemský architekt Michiel Hofman.
Ten v roce 1999 založil s Barborou Dujardin studio HofmanDujardin Architects, které dnes tvoří přibližně 40 architektů, interiérových architektů, projektantů a stážistů s různým zázemím. Michiel Hofman bude druhým ze dvou hlavních řečníků na mezinárodní konferenci TechoCon. Nenechte si ujít jeho přednášku a zarezervujte si své místo.

Kromě toho, že jejich ateliér má skvělé realizace po celém světě a navrhuje inspirativní a velkorysé projekty, se v dnešním článku soustředíme na kreativní koncept nazvaný Shaping Intuition®. Vaší pozornosti doporučujeme samostatnou knihu, kterou o konceptu vydali v roce 2016 v nakladatelství Terra (najdete ji zde).

Nejen o tomto architektonickém konceptu bude Michiel v září na hlavní stage TechoConu mluvit. Ve stručnosti lze jeho propracovaný přístup charakterizovat jako spojení velmi osobního přístupu k architektuře, zaměřeném na „dobré“ a smysluplné prožívání lidí prostoru a pracovním (ale i osobním) prostředí.

 

Mohlo by vás dále zajímat
Průvodce konferencí TechoCon I. / Kreativní stage
Průvodce konferencí TechoCon II. / Satelitní stage

Náš tip: Registrujte se již nyní na prezentace a workshopy na obou Satelitních stage. Kapacita je limitovaná a v září může být váš vybraný program již plně obsazený.

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES