Radek Hegmon: Od mm ke km a zase zpátky

24. 2. 2020
24. 2. 2020 julie

První snídaně TechoCon Morning Meeting v roce 2020 proběhla v showroomu společnosti TECHO s výjimečným hostem a za účasti mnoha známých tváří z řad architektů, designérů, teoretiků a zástupců českých značek.

Ve své přednášce vysvětlil Radek Hegmon, jak pracuje jím vedené bílovické Studio 519 a jak se prolínají jednotlivá témata s jeho životem. Sám přiznal, že v posledních dvaceti letech neměl moc času uceleně prezentovat svou práci a vývoj jím řízených firem. Účastníci snídaně tak měli jedinečnou příležitost projít společně s ním jeho příběh a pochopit vnitřní logiku a směřování jeho aktivit.

Přístup designérů ze Studia 519 je prostý a dal by se přirovnat k životnímu cyklu. Inspiraci přináší život a zájmy autorů – většinou jde o zálibu ve sportu, pobyt v přírodě, pohyb. Životní emoce se prolínají třeba se vzpomínkami na dětství a přinášejí nové nápady. Tak vznikly např. obytné vestavby do aut. Protože každý nemá na pořízení, nebo provoz velkého obytného vozu, přišli bílovičtí designéři s řešením pro dodávková vozidla a do budoucna počítají dokonce s ještě menšími typy vozů. Téma, které pak rozvíjejí pod nově založenou značkou se snaží uchopit obchodně a posunout dál do výroby. Hotový produkt pak přináší nové emoce a zážitky a ty zas nová témata. Co se stane, když zkusíte bydlet pár dní v zimě na horách? Začnete přemýšlet o vlastních lyžích, stojanech na lyže a jste opět na začátku dalšího dobrodružství.

Chcete vidět celý příběh? Sledujte záznam přednášky na našem facebooku: https://www.facebook.com/techocon/

 

Záznam přednášky na FB

(může vyžadovat přihlášení)

TechoCon Morning Meeting IX

Radek Hegmon o životě, rodině, designu a přátelích v "Emocnici na kraji města."

Zveřejnil(a) TechoCon dne Čtvrtek 20. února 2020

Fotogalerie

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES