Sustainability v Česku. Jsou české kanceláře udržitelné?

10. 6. 2019
Posted in TechoCon
10. 6. 2019 Petra Nemravová

Udržitelné neboli zdravé kanceláře nejsou tabu už ani v českém kancelářském prostředí. Důkazem toho je třeba i samostatná instituce, která pomáhá společnostem proměnit nejen pracovní prostředí na zdravé, společensky ohleduplné a prosperující. A to od návrhu až po samotný provoz budovy. Česká rada pro šetrné budovy tvrdí, že šetrné budovy se stanou v České republice standardem. Pojďme se podívat na některé z projektů, které si zaslouží pozornost všech fanoušků udržitelnosti.

 

Zdravá kancelář

Společnost CBRE pořádá každým rokem soutěž Zasedačka roku, v rámci které vyhlašuje cenu i v kategorii „zdravá kancelář“. Smyslem projektu je vzdělávat veřejnost v oblasti vlivu zdravého vnitřního prostředí kanceláří na zdraví, komfort a produktivitu. Soutěž je skvělou příležitostí, jak poukázat na skvělé projekty, které mohou být ostatním společnostem příkladem.

 

Green Walk – Green Talk

Podobně inspirativním projektem je i Green Walk – Green Talk, pravidelná odborná exkurze České rady pro šetrné budovy. Probíhá přibližně jednou za dva měsíce a v rámci exkurzí nabízí možnost poznat zajímavé udržitelné budovy a stavby s inovativními koncepty.

 

Budova Visionary

Kancelářská budova Visionary, která se nachází v pražských Holešovicích patří mezi budovy, které představují na českém realitním trhu ty nejnovější trendy. Krátce po svém dokončení v loňském roce získala certifikaci LEED Platinum Shell & Core a se ziskem 95 bodů ze 110 se stala druhou nejekologičtější budovou v Evropě. Později se navíc podařilo získat certifikaci WELL Shell & Core, která hodnotí vnitřní prostředí budovy, zvýšení zdraví, kvality života a obecně vliv na lidi, kteří v ní pracují. Díky tomu se budova Visionary stala prvním projektem v České republice a střední Evropě, který WELL získal. Jedná se o nejvyšší stavební standard.

Budova Visionary má i personalizovanou aplikaci, kterou si mohou její nájemci stáhnout do svých chytrých telefonů. Mají tak snadný přístup ke službám jak v budově, tak v jejím okolí. Pomocí aplikace si můžou například objednat čištění nebo praní prádla, rezervovat čas na sportovišti v zahradě nebo třeba objednat sdílený elektromobil či kolo.

 

Další zajímavé projekty můžete poznat na konferenci TechoCon. Tak na nic nečekejte a udělejte si registraci.

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES