Techocon Morning Meeting
#5: Umění ve veřejném prostoru

8. 3. 2019 Petra Nemravová

Nacházíme se v době, kdy se umění dostává do popředí společenského zájmu a ceny lámou nejen domácí ale i světové rekordy. Jak funguje umění ve veřejných prostorech, nám prozradí jeden z nejvýraznějších představitelů současné české umělecké scény, Pasta Oner – už ve čtvrtek 28. března 2019

„Kreativita je přirozenou vlastností každé lidské bytosti. Je ale důležité, jak se opravdu představa potkává s realizovatelnými nápady a kam až je umělec schopen zajít a za jakých podmínek.,“ popisuje současný umělec Pasta Oner.

Coby tvůrčí osobnost se Pasta Oner v posledních letech intenzivně profiluje v mezích klasických nezávislých i veřejných galerijních provozů, ve kterých snoubí a zároveň i překračuje klasické žánrové kategorie pop artu a cartoon estetiky. Přesto, že se v jádru své práce dotýká principů „postprodukce“,  vymyká se Pasta Oner svou tvorbou aktuálním dominantním proudům post-konceptuálních strategií ve výtvarném umění.

Středobodem Pastovy tvorby je akrylová malba a vytváření závěsných obrazů stejně tak jako navrhování prostorových objektů, plastik, instalací a realizace muralů, tj. velkoformátových maleb ve veřejném prostoru.

Jak jsme tedy prozradili, páté snídaňové setkání bude o umění. Zajímá vás jaké má dnes umění místo v kancelářském interiéru? Jak se pracuje s muraly ve veřejném prostoru? Je opravdu zájem o umění kompenzován realistickou představou v očích developerů i soukromých sběratelů? Anebo byste si jen rádi poslechli pár slov o současném umění od předního českého umělce? Nenechte si ujít jedinečné vystoupení Pasty Onera. Registrujte se zde!

TMM #5 se uskuteční v centru současného umění v DOXu. Jde o unikátní multifunkční prostor bývalé továrny o rozloze více než 6000m². Centrum DOX je vnímáno jako dynamická kulturní platforma a prostor pro konfrontaci rozdílných přístupů a tendencí. Samotná budova je ukázkou špičkové současné světové architektury.

 

Těšíme se na Vás.

Milan & Šimon

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES