TMM #6: Lukáš Balík

29. 4. 2019 Petra Nemravová

Dalším hostem TechoCon Evening Meeting bude Lukáš Balík, zakladatel firmy Spaceflow. Firmy, která mění čas trávený v budovách na zážitek, a to prostřednictvím community managementu a plug-and-play komunitní platformy. Podle Lukáše se trh nemovitostí podobně jako jiné segmenty přesouvá od poskytování pouhého nájmu k poskytnutí zážitku. Součástí této změny je i digitalizace prostředí budov.

 

Lukáši, co je tedy náplň vaší práce? Snažíte se digitalizovat prostředí budov? Nebo jak byste sám nejlépe popsal svoji práci?

Prakticky ano, snažíme se ulehčit procesy v budovách a přinést lidem v nich jednodušší přístup ke službám a komunitě díky jedné technologické platformě, kterou můžeme přizpůsobovat pro jednotlivé klienty.

Kde a jak vznikl nápad vytvořit společnost Spaceflow?

Mými partnery jsou od začátku zakladatelé firmy CAPEXUS, kteří tvoří interiéry kanceláří a budov podle nejnovějších trendů, jak v nich lidé chtějí trávit svůj čas. Když jsme se setkali skrze můj předchozí projekt, vznikla mezi námi synergie a nápad proměnit budovy nejen skrze fyzickou změnu prostor, ale právě pomocí technologií.

Berete svoji práci a chod firmy jako určité poslání za zlepšením pracovního prostředí, a tedy i života zaměstnanců?

Je to určitě jeden z největších motivátorů. Díky Spaceflow se tradiční kanceláře mohou posunout blíže prostředí coworkingu, po kterém je v současnosti velká poptávka. Na to musí reagovat i vlastníci nemovitostí pomocí správného mixu služeb a výhod tak, aby byli pro dnešní generace stále atraktivní. Nejde však jen o kanceláře, Spaceflow již funguje na residenčních projektech nebo studentských kampusech, kde se nároky rovněž zvyšují.

Co nabízíte Vašim zaměstnancům? Najdou u Vás vše, co „doporučujete“ ostatním?

Asi nebude překvapením, že u nás v prostorách UP21 používáme Spaceflow také. Přes Spaceflow si tak například můžete půjčit jednu z desítek knížek, zarezervovat společné prostory, přihlásit se na pravidelné meetupy nebo na pravidelný páteční společný oběd. Kromě toho má každý neomezený přístup do fitness přímo na patře a v případě, že je venku hezky, pracujeme pod altánem z terasy. Karlín sám o sobě je dnes skvělou lokalitou pro rozvoj technologické firmy.

Co je podle Vás pro zaměstnance nejdůležitější, co je dělá v práci šťastnými?

Primárně bych řekl smysluplná práce společně v dobrém týmu lidí. Ostatní faktory hrají samozřejmě také důležitou roli, ale pokud chybí hlubší motivace, žádný benefit tuto rovinu nevynahradí. Nicméně dnes je třeba brát v potaz, že prakticky všechny progresivní firmy se snaží vytvořit pro své zaměstnance to nejlepší prostředí. My si myslíme, že majitel budovy by jim v tomto měl být nápomocný.

Kdo je Lukáš Balík jako osobnost?

To byste se spíše měli zeptat ostatních.  Mám rád v životě velké výzvy a snažím se podobné myšlení probudit i v ostatních, aby dokázali něco změnit pro sebe a své okolí.

Co děláte rád, když nepracujete?

Takového času aktuálně není moc, ale volné chvíle věnuji sportu, cestování a času s přáteli.

 

TechoCon Evening Meeting se uskuteční  ve středu 24. 4. od 18 hodin v coworkingovém prostoru HubHub.

Budeme se na vás těšit.

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES