TMM #9: Radek Hegmon

15. 2. 2020
15. 2. 2020 julie

Od mm ke km a zase zpátky.

Zakladatel a šéfdesignér mmcité a Egoé Radek Hegmon promluví na deváté snídani TechoCon Morning meeting o tom, jak se prolíná design, život a podnikání.

Být venku je přirozené,“ tvrdí Radek Hegmon. A všechno co jako designér a podnikatel dělá, se bytostně týká pobytu, nebo pohybu ve volné krajině a ve městě.

Vše začalo takřka před třiceti lety ve Zlíně městským mobiliářem a pokračovalo v rychlém sledu zakázkami pro České, Rakouské a Německé dráhy, pro které firma mmcité Radka Hegmona a Davida Karáska vyráběla nejprve přístřešky, později celé terminály. Před šesti lety začalo mmcité s vlastní výrobou protihlukových stěn, podílelo se na rekonstrukci Hlavního nádraží v Praze a začalo s realizací dopravního uzlu v St. Gallenu ve Švýcarsku.

Nástupiště dálkových linek na nádraží v Nitře, 2019

Nástupiště dálkových linek na nádraží v Nitře, 2019

Kolem původního mmcité vznikl postupně celý ekosystém značek, které se zaměřují na jednotlivé designérské úkoly podle toho, co lidé ve firmě řešili a považovali za zajímavé. Značka mmcité+ se věnuje drobným dopravním stavbám, nově založené Egoé produkuje pod dceřinými společnostmi life, nest a move zahradní nábytek, kempingové autovestavby a sportovní vybavení. Sportcité+ se věnuje navrhování a realizaci hřišť.

Různé značky, různá měřítka, stejná filiozofie: „Vždycky jsme chtěli vyrábět věci, kde design ‚není vidět.‘ Věci, které budou především dokonale funkční. Ten nejlepší tvar pro ně pak hledáme pod hlavičkou všech našich společností,“ říká David Hegmon a dodává: „Sochař potřebuje ke své práci hlínu, designér výrobní firmu.

Chcete vědět víc o historii mmcité, proniknout do vnitřní logiky práce zlínských designérů a pochopit, jak řídí jednotlivé značky? Doražte na v pořadí již devátou TechoCon Morning meeting snídani a dozvíte se mnohem víc. Třeba, jak design kultivuje veřejný prostor a jak vedle velkých designérských úkolů nezapomínat ani na svoje malé, ale stejně důležité, designérské sny.

Rádi vás uvidíme 20. 2. 2020 v showroomu TECHO. Rezervujte si prosím předem své místo.

Začínáme v 9 hodin.

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES