Vrtiška & Žák: ti, kteří předběhli dobu

12. 11. 2018 Petra Nemravová

První snídaně TechoConu je za námi. Pozvali jsme Romana Vrtišku, úspěšného architekta a polovinu autorského dua VRTIŠKA • ŽÁK.

Roman Vrtiška ve čtvrtek 8. listopadu v showroomu TECHO před třemi desítkami hostů představil svůj pohled na kancelářský prostor. V našem novém formátu zveme zajímavé hosty, snídáme a diskutujeme. Neformální setkání a interakce mezi přednášejícím i ostatními účastníky… to je TechoCon Morning Meeting.

„Někdy se objeví nápad a inovace příliš brzy, neuchytí se a uplyne pár let, než se trend obrátí. Vzpomeňme si třeba na naši pivní zemi: kdyby někdo před šesti, sedmi lety hlásal, že se bude národní nápoj pivo míchat s limonádami a ovocem, byl by za blázna. Dneska trh nealko piv a ovocných piv roste a nikomu třeba levandulové pivo nepřipadá divné,“ přiblížil Roman Vrtiška svoji myšlenku inovací.

V kancelářích pak od open space prostoru přecházíme k různým novým prostorovým konfiguracím. Co očekáváme od kanceláře? Čím můžeme toto prostředí formovat a určovat?

Je několik klíčových oblastí, těmi hlavními, které působí na lidský organismus, pozornost i výkonnost lidí je akustika a světlo. Roman během své prezentace představil různé inovativní koncepty světových nábytkářských firem a na jejich příkladu popisoval, kam se podle něj bude inovace a trendy v kancelářích ubírat. „Když jsme navrhovali kanceláře Avastu, byla první starost IT týmu směrem k vybavení jejich kanceláře pípa a chladicí zařízení,“ popsal svou konkrétní zkušenost.

Všichni se dnes ohánějí trendy a tendencemi. Coworkingem a speciálními spaceplanningy, respektujícími lidské chování při kancelářské práci. Roman Vrtiška k tomu říká: „Má smysl při navrhování kanceláří jít s trendem? Anebo naopak sledovat produkt? Nebo obojí?“

Při naší snídani jsme nad konkrétními řešeními a produkty, které v kancelářských interiérech designéři dnes využívají, hledali odpověď na vztah mezi inovací, nápadem a trendem. Jak se z nápadu stává inovace, která pak rozpohybuje trend?

Jak s nimi zacházet a jak vytvořit prostor odpovídající zadání. Co na českém trhu kancelářských interiérů Roman Vrtiška postrádá a v čem naopak držíme prst na tepu doby? Na co se soustředit při navrhování kanceláří? Jak se vypořádat s detailem, který rozhoduje o úspěšném celku? To vše zaznělo na naší první snídani.

Další TechoCon Morning Meeting proběhne 13. prosince od 9:30. Těšíme se na setkání s vámi, nejen na stránkách tohoto blogu, ale třeba i při druhé snídani, která se bude konat v showroomu společnosti Ecophon (Smrčkova 2485/4, Praha 8).

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES