Well-being aneb člověk v centru pozornosti

20. 5. 2019
Posted in TechoCon
20. 5. 2019 Petra Nemravová

Třetí ročník odborné konference TechoCon se rychle blíží. Nastupte na palubu a sledujte s námi doslova v přímém přenosu intenzivní přípravy nabitého programu. Člověk na prvním místě. Dnes píšeme o hlavním tématu letošního ročníku.

 

Well-being & Sustainability – tomuto současnému trendu budeme už za necelých pět měsíců věnovat celý den. Čeká nás program nabitý kreativními přednáškami, zajímavými lidmi a inspirativními setkáními. Čeho se konference bude týkat?
Jak vnímáme důležité téma well-being & sustainability? Koho zveme a kam celou konferenci směřujeme? Naše dlouhé týmové porady sdílíme i s vámi, protože víme, jak moc je důležité letošní téma. Jste to Vy. My. Jsou to celé firmy, pro které dnes vznikají kanceláře na míru. Kanceláře, kde hlavní roli člověk.

 

Co je well-being?

Well-being je termín, který se používá v kontextu kancelářského prostředí a – jak napovídá samotný název – znamená „cítit se dobře“. Jde jednoduše o „pohodu“ zaměstnanců, která podle mnoha výzkumů působí pozitivně na jejich produktivitu.

 

Je to opravu důležité?

Proč je well-being tolik důležitý? Každý zaměstnavatel vyžaduje od svých zaměstnanců co možná nejvyšší produktivitu. Vysoká produktivita znamená větší angažovanost a motivaci v dalších projektech. A produktivní a motivovaní zaměstnanci jsou nejen z hlediska zisku to nejlepší, co může firmu potkat. V současné době je navíc nezaměstnanost na úplném minimu a boj o zaměstnance stále sílí. Je proto potřeba být pro potenciální zaměstnance atraktivní, umět je zaujmout a přilákat.

 

Stačí hezké kanceláře?

Ovšemže nestačí. Velmi častou chybou zaměstnavatelů je pocit, že když zrekonstruují interiéry, bude to stačit. To, aby se lidé v práci cítili dobře a byli spokojení, ale nezajistí jen hezké kanceláře a velký balík benefitů. Je potřeba se zaměřit také na to, co jim můžete nabídnout z hlediska jiných pohledů. V dnešní době se lidé hodně zaměřují na své zdraví a smysl své práce. Pohodu zaměstnanců zajistí tedy nejen krásné designové interiéry, posilovna či zbrusu nový kávovar, ale také výhody, které zpříjemní dobu strávenou v práci ze zdravotního hlediska a díky kterým budou cítit, že jejich práce dává smysl.

 

Well-being & české prostředí

A well-being v českém prostředí? Jaké jsou nové přístupy k zaměstnancům ve firmách? Lze vysledovat nějaké trendy?

Naše konference TechoCon je tři roky rostoucí projekt, ve kterém se věnujeme především pracovnímu prostředí. A samozřejmě trendům a novinkám. Je zřejmé nejen z našich přednášek i snídaní TechoCon Morning Meeting, že se pracovní prostor budoucnosti zásadně mění. Firmy a lidé v nich mění své pracovní zvyklosti, mění strukturu a organizaci pracovních týmů, mění prostorová uspořádání kanceláří. Platforma TechoCon je dnes nejen velká mezinárodní konference, ale i snídaně, tento blog a především velká energie lidí a specialistů z celé řady technických i humanitních oborů. Právě zde sdílíme novinky, spojujeme lidi a vyzýváme je k diskuzi. V rámci konference TechoCon vás čekají hlavní, satelitní a kreativní stage, kde se během jednoho dne vystřídají řečníci z různých oborů.

Jaké trendy v „dobře naladěném“ pracovním prostředí můžeme sledovat? Co firmy aplikují, aby udržely své zaměstnance spokojené? Je to jen otázka interiérového designu, nových technologií anebo i něčeho dalšího?

 

O čem budeme diskutovat

Do diskuse zveme nejen architekty (těm bude patřit kreativní stage), ale i interiérové designéry, psychology a další odborníky, kteří mají zkušenosti nejen s lidskými zdroji, ale i konkrétními projekty. TechoCon otevře poprvé v českém prostředí téma well-being v pracovním prostředí. Unikátní postřehy z praxe a konkrétní zkušenosti ukážeme v průběhu celého dne nejen v prezentacích řečníků a panelistů, ale především se budete moci potkat přímo s těmi, kteří tvoří projekty, kde well-being je důležitým kritériem úspěšného projektu. Jsou nějaká specifika v českém prostředí? Nebo je globální trend a zaměření na jednotlivce stejné u nás jako v zahraničí? I to budou otázky, na které budeme hledat odpovědi.

 

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES