WELL-BEING & SUSTAINABILITY – Vliv na výrobce kancelářského nábytku

24. 7. 2019
Posted in TechoCon
24. 7. 2019 Petra Nemravová

Téma pocitu pohody  v kancelářském prostředí začíná být stále rozšířenější a setkáváme se s ním jak ve velkých korporátech, tak i menších firmách. Pojem Well-Being lze definovat jako soubor opatření pro dosažení optimální pracovní pohody a lepších pracovních výsledků. Výrobci nábytku nyní čelí výzvě přizpůsobit svůj sortiment tak, aby odpovídal těmto požadavkům.

Tendence designu kanceláří směřují k napodobení domácího prostředí (Home&Living Style). Ovšem stále je nutné soustředit se na člověka, nepřetížit jeho centrální nervovou soustavu a zachovat jistou odlišnost kancelářského a domácího prostředí.

Potíž nastává, jakmile lidé ztratí schopnost rozlišovat mezi prací v kanceláři a doma. Zkrátka, lidský organismus potřebuje mít prostor pro odpočinek a vědět, že domácí prostředí (to pravé domácí prostředí) je spojené s momenty klidu a relaxace.

Samozřejmě, že při dnešních vysokých nárocích zaměstnavatelů na pracovní výkony se může stát, že lidé budou potřebovat „dobít“ baterky v průběhu pracovní doby. Od toho zde jsou odpočinkové místnosti vybavené pohodlnými sedačkami, kávovary, videohrami, či tzv. silent roomy, kde mohou zcela vypnout ze stavu neustálého soustředění.

 

Výrobce sedacího nábytku RIM CZ reaguje na tyto potřeby rozdělením portfolia do dvou linií. Hlavní nosnou linkou jsou otočné kancelářské a konferenční židle (Office seating), které se vyznačují plnou nastavitelností pro odlišné typy postav. Ergonomie sezení je totiž jedním z bodů, který má vliv na Well-Being pracovního prostředí. Druhou linkou, kde v posledních letech otrokovický výrobce výrazně posiluje je oblast měkkého sezení (Soft seating). Na této úrovni se spojil s rakouským designérem Kaiem Staniou, který navrhuje zcela nové kolekce sedacího nábytku jak do kanceláří, tak odpočinkových a jiných neformálních zón moderních kanceláří.

 

Na postřehy a vize designéra Kaie Stanii se můžete těšit v rámci TechoConu 2019 na Creative Stage od 16 hodin.

 

 

Organizátor konference/Conference organiser:

TECHO, a.s.

U Továren 770/1b Praha 10 – Hostivař

+420 737 265 906
info@techocon.cz

ZÁSADY OCHRANY SOUKROMÍ / PRIVACY POLICY
GDPR
COOKIES